Jsme jediná soukromá zahradnická škola v ČR.
Jsme členy profesních svazů. (Svaz květinářů a floristů ČR, Svaz zakládání a údržby zeleně, Svaz Školkařů ČR, Zelinářská unie Čech a Moravy
Zaměstnavateli jsou zahradnické firmy, obchod a služby v zahradnictví, státní správa a samospráva v oboru životního prostředí, botanické zahrady
Škola je držitelkou certifikátu Finančně gramotná škola

Vzdělávání

Poskytujeme vysokou úroveň vzdělávání, odborné vzdělávání učitelů.
Na škole působí i odborníci z praxe.
Řešíme projekty a zkvalitňujeme materiálně technické vybavení školy.
Součástí školy je vazárna, učebna praxe, skleník, foliák, sbírkové plochy, nářaďovna, vybavení zahradní mechanizací.
Praktická výuka probíhá v odborných podnicích, firmách a společnostech (Botanická zahrada hl. města Prahy, Zahradnictví Urner, Školní statek Středočeského kraje, Golfová hřiště v Praze a Berouně, Zahradnické centrum Chládek, květinové prodejny, Hornbach, FN Bulovka a další).
Žáci mají možnost nákupů ve školní vazárně za velkoobchodní ceny.

Pro studenty

Vyjíždíme do zahraničí (Německo, Rakousko, Holandsko, Slovensko).
Rozvíjíme osobnost žáka. Účastníme se floristických a zahradnických soutěží. Navštěvujeme zahradnické veletrhy a výstavy.
Absolventi nachází uplatnění na trhu práce a jsou úspěšní při studiu na VOŠ a VŠ.
Pro žáky oboru Zahradnictví a Zahradník řidičské oprávnění skupiny B.
Možnost ubytování (Střední odborné učiliště gastronomie a podnikání, Domov mládeže, Za Černým mostem 362/3, Praha 9, 198 00)
V každé učebně máme připojení k internetu, PC a dataprojektor.